Román nyelvoktatás

MOST INGYENES ROMÁN ÍRÁSBELI FELMÉRŐN VEHETSZ RÉSZT!

Jelentkezni lehet 2024 november 28-ig.

● A Román Nyelvvizsga-előkészítő Akadémia vezetője Farkas Jenő, tapasztalt vizsgáztató és tankönyvszerző, aki évtizedes szakmai háttérrel rendelkezik a román nyelvi képzés terén: évtizedekig vizsgáztatott, vizsgafeladatokat készített és román nyelvvizsgakönyveket, román nyelvtant és kétnyelvű magyar-román szótárt írt.

● Ha már tanultál románul, és most szeretnél sikeresen vizsgázni, mi segítünk, hogy biztosan felkészült legyél: iratkozz be a Román Nyelvvizsga-előkészítő Akadémiára.
Íme Farkas Jenő szakirányú könyvei:
Román nyelvtan
  http://epa.niif.hu/03900/03976/00044/pdf/EPA03976_magiszter_2007_03-04_24.pdf
Román nyelvvizsga írásbeli feladatok alapfok, középfok, felsőfok, Budapest Palamart Kiadó, 2005, 1-194
Román nyelvvizsga szóbeli és írásbeli feladatok alapfok, középfok, felsőfok II Budapest Palamart Kiadó, 2005, 1-186. 
TOP 2000 Román-Magyar szótár és TOP 2000 Magyar-Román szótár. A 2000 legfontosabb román szó példamondatokkal, Budapest, Tinta Könyvkiadó, 2020, 1-178 (2 kötet).

Az internetről letöltött összes román vizsgateszt szerzője.

● Ha elvégzed a kétszer egyhetes ‒ három hónap különbséggel szervezett ‒ intenzív tanfolyamot (2 x 5 nap): tehát a napi 1 (egy) teljes középfokú, ‒ 3 óra 45 perces ‒ írásbeli és ‒ 15-20 perces szóbeli nyelvvizsga-tesztet (illetve felsőfokon 4 órás írásbelit és 30 perces szóbelit) teljesíted és részt veszel annak 45 perces javításán-értékelésén, akkor összesen a 10 (tíz) vizsganapon, tíz féle közép vagy felsőfokú írásbeli és szóbeli vizsgateszt megoldását végezheted el.  Vagyis a tényleges nyelvvizsgát megelőzően, tízszer levizsgázol egy profi tanár irányításával.
A tanfolyam során személyre szabott nyelvtani gyakorlatokat, hibajavítást és nyelvvizsgához szükséges készségeket fejlesztünk.

Az ingyenes felmérő arról szól, hogy ki vehet részt a kétszer egyhetes tanfolyamon.

Az első egyhetes (5 napos) tanfolyam ára 400.000 Ft, tehát napi 80.000 Ft, ami tartalmazza:

    1. az új írásbeli és szóbeli vizsgatesztek összeállítását;
    2. a vizsgatesztek egyénre szabott javítását és a hibák megvitatását, elemzését a kétnyelvű szótárak helyes használatát;
    3. a tesztekből leszűrt hibák nyelvtani magyarázatát és újabb, egyénre szabott gyakorlatok elkészítését;
    4. ezen kívül 12 (tizenkét) órás online nyelvtani magyarázatokat, javításokat, vizsgákkal kapcsolatos kérdések megválaszolását stb.

    A második egyhetes (5 napos) tanfolyam ára ugyancsak 400.000 Ft, tehát napi 80.000 Ft, ami ugyanazokat a pontokat tartalmazza, mint az első. De ekkor a vizsgázónak szigorúan be kell tartania az időkereteket és egy fokkal nehezebb írásbeli és szóbeli tételsort kell megoldania. A javítás hosszabb időt vesz igénybe, mert a pontszámok alapján elemezzük a vizsgadolgozatokat. 
    A teljes képzés díja: 800.000 Ft (kétszer egyhetes tanfolyam).

     

    NYELVVIZSGÁZÓK FIGYELMÉBE

    Hetente többször jelkentkezünk és egy-egy rövid és érthető magyarázatokkal és példákkal világítjuk meg a román nyelvvizsga-követelményeket.  (Lásd a Palamart.hu honlapot)

    2024. 11.09.

    1.1 Mit kell tudni a román nyelvvizsgáról?

    Először is kétnyelvű (román és magyar) nyelvvizsgáról van szó, tehát a felmérő feladatok mérik a négy román nyelvi alapkészséget: olvasás, írás, beszédértés, beszéd és ezen kívül a fordítást (közvetítést) is ‒ magyar nyelvű utasítások, kérdések és magyarázatok segítségével.

      1.  Az olvasási és íráskészéget az írásbeli vizsgán mérik: az írott szöveg megértését és értelmezését, illetve a nyelv kreatív használatát (kérdésekre adott válaszokat, fogalmazást, érvelést és fordítást). Szintektől függően, a 2-4 órás írásbeli dolgozat méri az olvasáskészséget és íráskészséget.
      2. A beszédértést és beszédkészséget a szóbeli vizsgákon mérik: a kommunikáció, azaz a beszédfolyamat két összetevőjét: a beszédprodukciót, (beszédet) és a beszédértést. A vizsga két részből áll: labor (beszédértés) és szóbeli vizsga vizsgáztatóval (3 rész).

    A következő részek témája: mit jelentenek ezek a fogalmak? Ha nem tisztázzuk a fogalmakat, soha nem fogjuk megérteni a vizsgára való felkészülés fázisait, tartalmát és a feladatok megoldásának szakaszait, célszerűségét.